مهم ترین مراقبت های ابرو

آخرین مطالب

زیر و بم مزوتراپی موی سر مهم ترین نکات کاشت مو بلفاروپلاستی درمان دائمی مشکلات پلک بهترین راه درمان افتادگی پلک نگاهی ریز به میکرونیدلینگ
مهم ترین مراقبت های ابرو
مهم ترین مراقبت های ابرو

دسته بندی : ابرو - نویسنده: نگار غلامی - تاریخ انتشار: سه شنبه, 19 مرداد 0

ابرو ها از مهم ترین اجزا صورت هر شخص به حساب می آیند بنابراین زیبایی و سلامت آن ها نیز به عنوان یک نکته بسیار مهم در زیبایی هر فردی به حساب می آید . دلایل مختلفی باعث می شود که ابرو ها از این زیبایی و سلامتی به دور باشند و توصیه همه متخصصین به افراد مراقبت از سلامت ابرو می باشد . در ادامه می خواهیم به مهم ترین نکات مراقبتی ابرو بپردازین و بهترین راه های مراقبت از ابرو را ببرسی کنیم تا شما را در جهت سلامت و زیبایی این قسمت از صورت یاری نماییم .

بهداشت ابرو

تاثیر بهداشت در سلامتی بر هیچ شخصی پوشیده نیست چرا که یکی از ارکان به دست آوردن سلامتی رعایت بهداشت می باشد . بهداشت ابرو ها نیز تاثیر مستقیمی در سلامتی و زیبایی ابرو های شما دارد .  توصیه می شود به نکات زیر توجه نمایید تا ابرو هایی زیبا ، پرپشت و سالم داشته باشید .

  • اولین نکته مهم برای داشتن ابرو هایی سالم اجتناب از تیغ زدن ابرو می باشد ، چرا این تیغ زدن باعث ضخیم شدن و شکنندگی بیش از حد مو های ابرو شده و گاها موی جدید در جهتی مخالف خواب ابرو در می آید که فرم همیشگی ابرو شما را بهم میزند و برای شما مشکلات مختلفی ایجاد می کند.
  • نکته بعدی انتخاب نقطه شروع و پایان ابرو است سعی کنید به این نقاط بسیار دقت کنید که ابرو هایی مطابق میل و سالم تری داشته باشید . توجه به این نقاط باعث این می شود که شما از دست کاری ابرو بپرهیزید و به سلامت ابرو ها کمک می کند .
  • سعی کنید هنگام برداشتن ابرو ها  آن ها را در جهت خواب و رشد مو ها بردارید ، این باعث می شود به ریشه مو آسیبی وارد نشود و همچنین نظم مو های ابرو حفظ شده و ظاهر بهتری به صورت شما می دهد .
  • همیشه قبل از برداشتن ابرو سعی کنید به مدت نیم ساعت از یک پارچه لطیف و نرم استفاده کنید که باعث نرم تر شدن ساقه ابرو و برداشتن با درد کم تر و همچنین با آسیب کمتر می شود .
  • نکته بعدی استفاده از ابزار با کیفیت استاندارد است چرا که موچین یا هر وسیله دیگری که برای ابرو استفاده می کنید می توانید بسیار زیادی روی سلامت ابرو بگذارد . پس توصیه می شود از محصولات با کیفیت استفاده کنید .
  • و در نهایت رنگ ابرو ، توصیه می شود از رنگ کردن ابور ها بپرهیزید چرا که باعث آسیب به ریشه ابرو می شود و کم کم آثار ریزش نیز پدیدار می شود ، اما در صورت رنگ کردن سعی کنید حتی الامکان از موادی استفاده کنید که اورگانیک هستند و آسیب کمتری به ابرو های شما می زنند .

روغن های تقویت کننده ابرو

راهی دیگر برای مراقبت و تقویت ابرو ها را می توان انواع روغن های طبیعی دانست ، روغن ها می تواند با تقویت ریشه و همچنین ساقه مو باعث طراوت ، نرمی واستحکام بهتر مو های ابرو شود . در واقع مواد مغذی روغن ها باعث تامین تغذیه مورد نیاز ابرو شده و کمبود های حاصل از تغذیه و سلامت بدن را جبران می کند .

بهترین روغن های تقویت کننده ابرو 

کندش ، رزماری و چهل مغز را می توان به عنوان سردمداران روغن های تقویتی مناسب ابرو دانست ، چرا که ترکیبات درون این روغن ها بعلاوه طرز استفاده و ماساژ های مربوطه بیش ترین تاثیر مثبت را در ابرو دارند . در ادامه به بررسی این روغن ها و طرز استفاده آن ها می پردازیم .

طرز استفاده از روغن های تقویت کنند ابرو

 در مرحله اول با توجه به نیاز و نوع مشکلات ابرو به انتخاب نو ع رو غن می پدازیم ، پسا از این مرحله باید از طریق یک براش یا مثلا گوش پاک کن روغن را به ساقه و پوست ابرو بمالیم . نکته مهم اینجاست که برای تقویت ابرو نیاز نیست مقدار قابل توجهی از روغن را استفاده کنید فقط کافی است به مقداری باشد که روغن به ریشه ابرو برسد . توصیه می شود اصولا بین یک تا دو ساعت قبل از کار از روغن استفاده کنید و تا صبح از شستن محل آن خودداری نمایید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید . لازم به ذکر است که باید به نکات مهمی نظیر خودداری از مالش بیش از حد ابرو ها و استفاده نکردن از شانه ابروی تیز و همچنین خودداری از مداد ابرو توجه نمایید چرا باعث آسیب های جدی به ریشه مو می شوند .

روغن کندش بهترین روغن مراقبت ابرو

یکی از بهترین روغن ها برای مراقبت از فولیکول مو های ابرو را می توان این روغن دانست ، این روغن با مواد مغذی خود باعث تقویت فولیکول های ریشه ابرو می شود و کمک شایاینی به مراقبت و ترمیم ابرو انجام می دهد .

روغن رزماری بهترین درمان برای ریزش ابرو

در واقع این روغن تاثیر بسیار زیادی در رشد مجدد ابرو و کاهش ریزش ابرو دانست البته لازم به ذکر است این روغن تاثیر بسیار زیادی در رشد و ریزش مو نیز دارد . البته استفاده از این روغن برای زنان باردار و یا شیرده ممنوع می باشد .

پرپشت شدن ابرو با روغن چهل مغز

اگر به دنبال ابرو هایی پرپشت و زیبا هستید حتما توصیه می شود از این روغن برای ابرو های خود استفاده کنید چرا که ترکیبات دانه های روغنی درون این روغن باعث تقویت بسیار زیاد ابرو ها و در نتیجه پرپشت شدن مناسب آن می شود . البته لازم به ذکر است که این روغن نیز در درمان ریزش نیز می تواند کمک شایانی به ابرو ها بکند .

در نتیجه توصیه می شود برای زیبایی و سلامتی ابرو های خود به نکات گفته شده توجه نمایید .