چگونه از موهای خود مراقبت کنیم؟

آخرین مطالب

زیر و بم مزوتراپی موی سر مهم ترین نکات کاشت مو بلفاروپلاستی درمان دائمی مشکلات پلک بهترین راه درمان افتادگی پلک نگاهی ریز به میکرونیدلینگ
چگونه از موهای خود مراقبت کنیم؟
چگونه از موهای خود مراقبت کنیم؟

دسته بندی : مو - نویسنده: نگار غلامی - تاریخ انتشار: یکشنبه, 13 بهمن 98

بهترین راه های مراقبت از مو

زیبایی و مو های سر را می توان یک رکن جدایی ناپذیر از هم دانست ، به همین دلیل افراد همیشه نسبت به مو های خود حساس هستند و داشتن مو های سالم و لطیف را می توان هدف بسیاری از افراد دانست . اما این روز ها به دلیل آلودگی هوا و تغذیه های نامناسب ما عموما مشکلات متعددی برای مو ها پیش آمده که در ادامه می خواهیم راجع به روش های مراقبتی و نگهداری از مو صحبت کنیم .

همیشه می توان گفت پیشگیری بهتر از درمان است پس مراقبت های هر روزه شما از مو های خود باعث می شود تا به مشکلاتی نظیر ریزش و ...دچار نشوید .

تغذیه

ابتدا به بررسی تغذیه می پردازیم چرا که به نظر من یکی از مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار در سلامتی ما و سلامتی مو های ما همین تغذیه می باشد . استفاده از غذا های سالم و طبیعی و نوشیدن کافی آب می تواند تاثیر بسیار خوبی در ریشه مو بگذارد . همیشه غذایی که سر شار آهن باشند (مثل ماهی ، کدو ، سویا ، غلات و ... ) می تواند باعث بهبود رشد مو باشد . و نکته بعدی  مصرف پروتئین به تقویت ساقه مو کمک می کند و باعث می شود مو های قوی تری داشته باشید . مسئله بعدی استفاده از موادی که داراری اسید های چرب امگا 3 ی باشد ، این مواد باعث بهبود فولیکول مو و رشد بهتر مو می شود . نکته قابل توجه این است که بدن توانایی تولید خود به خود امگا 3 را ندارد ، بنابراین مصرف این نوع مواد غذایی می تواند کمک بسیاری به بدن انجام دهد .

فاکتور بعدی که باعث بهبود رشد مو می شود هورمون تستسترون می باشد و تنها ماده ای که باعث ترشح این ماده می شود پس مصرف ماده های غذایی که داراری این عنصر مهم هستند( نخود ، گندم ، مرغ و .. )  به بهبود رشد مو کمک بسیاری میکند .

ماده بعدی که باعث باعث نرم تر شدن مو می شوند ویتامین ها هستند مصرف متعادل ویتنامین های مورد نیاز بدن بخصوص ویتامین های آ و ث  باعث نرم تر شدن فولیکول مو و احساس بهتر شما نسبت به مو های خود می شود .

در نهایت سراغ منیزیم می رویم جایی که این عنصر کمک می کند ایمنی مو بالا رفته و رشد مو نیز سرعت می گیرد . غذاهایی مثل آجیل ها ماهی تن و میگو از مهم ترین منابع طبیعی منیزیم هستند .

مراقبت های روزمره

به عنوان اولین نکته از مراقبت های روزمره می توان گفت سعی کنید از آب بسیار گرم شدیدا خودداری کنید چرا که باعث خشکی مو و شکننده تر شدن آن می شود .

نکته مهم بعدی که حتما باید در مورد آن صحبت کنیم تمیزی مو می باشد چرا که مهم ترین دلیل ریزش مو و شوره سر را تمیز نبودن مو دانست . بنابراین تمیز بودن مو یک فاکتور مهم در مراقبت مو می باشد .

مسئله بعدی استفاده از ماسک های مراقبتی طبیعی است ، ماسک های مراقبتی طبیعی همیشه کمک بسیاری به رشد ، نرم تر شدن و عدم ریزش مو می کند .

نکته بعدی که باید در مورد مو بگوییم عدم شستشوی زیاد است ، چرا که حساسیت های زیاد نسبت به تمیزی مو باعث می شود چربی طبیعی مو از بین ببرد و باعث خشک شدن و شکنندگی مو می شود . 

مسئله بعدی که باید اشاره کنیم ، شانه نزدن مو های مرطوب و خشک نکردن زیاد آن است .

 

 

  • کلینیک_تخصصی
  • کلینیک_زیبایی