جراحی بینی | کلینیک تخصصی پوست ومو چهره شو | مشاوره رایگان

خدمت جراحی بینی در کلینیک زیبایی چهره شو

جراحی بینی

جراحی یا عمل بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی در جهان به شمار می رود . در ایران نیز این عمل زیبایی به عنوان محبوب ترین عمل های زیبایی شناخته می شود . البته قابل ذکر است که کیفیت جراحی های بینی در ایران به قدری در جهان معروف است که از جای جای جهان برای عمل بینی به ایران می آیند . این کیفیت بالا و رقابت سنگین در ایران به گونه ای شده است که باعث کاهش قیمت و رواج زیاد آن در کشور خودمان نیز شده است به گونه ای بسیاری از مردم به عنوان اولین جراحی زیبایی خود دست به این عمل می زنند. البته جراحی های بینی را همیشه نمی توان در دسته جراحی های زیبایی قرار داد گاها مشکلات ساختاری بینی باعث ایجاد سختی در تنفس و مشکلات این چنینی می شود که افراد بعد از این مشکلات دست به جراحی بینی خود می زنند تا مشکل بسیار مهم مثل اختلال در تنفس را حل نمایند . در ادامه می خواهیم به بررسی جامع و کامل در مورد این جراحی بپردازیم .

معیار های جراحی بینی موفق

اگر بخواهیم اصلی تر ین معیار برای یک جراحی موفق را ذکر کنیم می توانیم به واژه حل مشکل برسیم در واقع جراحی بینی اگر مشکل ما را به درستی حل کند ، می توان گفت این عمل موفقیت آمیز بوده . در جراحی های زیبایی ملاک موفقیت زیبایی بینی بعد عمل و طبیعی بودن ظاهر و تناسب آن با اعضای صورت بسیار مهم است . نکته بسیار مهم این است که غیر طبیعی بودن بینی بعد از عمل باعث بروز مشکلاتی در خود فرد می شود برای همین همیشه تاکید می شود همیشه در انتخاب دکتر بیش ترین دقت را به خرج دهید .  مورد بعدی که باعث می شود به عنوان معیاری برای موفقیت در نظر بگیریم برای عمل های درمانی است ، که بهبود و حل مشکلات برای آن ها را می توان مهم ترین فاکتور ومعیار برای انتخاب به عنوان یک درمان موفقیت آمیز دانست.

انواع روش های جراحی بینی

همانطور که گفتیم جراحی های بینی با دو هدف متفاوت انجام می شوند . پس باید نوع جراحی آن ها نیز متفاوت باشد ، در واقع می توان جراحی بینی با هدف زیبایی را رینوپلاستی و جراحی بینی با هدف درمانی را سیتوپلاستی نامید .

رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی محبوب ترین جراحی زیبایی در دنیا و علی الخصوص در ایران می باشد در این روش پزشک با ایجاد برش در بینی دست به ترمیم ساختار استخوان و غضورف های بینی میزند. این روش همانطور که گفتیم می تواند جراحی بینی ترمیمی را نیز در بر داشته باشد . که جراح در این عمل دست به ترمیم ساختار غضروف نیز می زند که هم زمان بر تر و هم عمل سخت تری می باشد .

سیتوپلاستی

پلیپ ، انحراف بینی ، کجی بینی و اختلالات تنفسی همیشه باعث آزار فرد بوده و هست . برای حل این مشکلات نیز باید به سراغ درمانی هایی با روش جراحی بینی برویم . سیتوپلاستی اصلی ترین راه حل برای این مشکلات به شمار می آید که توسط بهترین پزشکان زیبایی عموما توانایی قبول این نو ع عمل ها را دارند .

بعد از بررسی دو روش اصلی جراحی هیا بینی به بررسی روش های سازوکاری این روش ها میپردازیم .

عمل بینی طبیعی

همانطور که گفتیم طبیعی بودن ظاهر یک بینی کی از شاخصه های اصلی موفقیت آمیز بودن یک عمل بینی و همپچنین زیبایی صورت فرد می باشد این روش نیز تلاش پزشکان برای رسیدن به بینی طبیعی بوده به طوری که ساختار اصلی بینی تغییر خاصی نمی کند و فقط  نوک بینی یا زاویه ظاهری بینی تغییر میکند که باعث طبیعی جلوه دادن این عمل زیبایی می باشد .

عمل بینی عروسکی یا فانتزی

افرادی برای رسیدن به چهره مورد نظرشان این عمل بینی را در نظر دارند در این چراحی فرم بینی تغییرات زیادی کرده و عموما بسیار کوچک می شود . عموما این عمل بینی مناسب چهره های با صورت کوچک است که باعث زیبایی بیشتر این افراد می شود .

عمل بینی نیمه فانتزی

 در این جراحی می توان گفت بینی تغییراتی دارد اما نه اندازه عمل بینی فانتزی یعنی ساختار بینی عوض می شود و عمل پیچیده تری از جراحی بینی طبیعی دارد ولی تغییرات به اندازه بینی فانتزی ندارد.

اگر بخواهیم تکنیک هی پزشکان برای جراحی بینی را هم دسته بندی کنیم می توان دو دسته بندب در این مورد نیز داشته باشیم .

جراحی بینی باز

بحث دسته بندی تکنیک های جراحی پزشکان شد و به جراحی بینی باز رسیدیم ، اگر نگاهی دقیق به این روش بیندازیم می بینیم در این روش پزشک پوست فوقانی بینی را به طور کامل برش زده واز استخوان و غضروف جدا میکند .  با این روش دسترسی کاملی به بخش های داخلی دارد ، با این سطح دسترسی هر کاری امکان پذیر بوده و دقت کار بسیار بالا می رود . از این روش برای جراحی های حساس و سخت استفاده می شود ،  جراحی هایی که نیاز به تغییر خیلی زیادی در ساختار بینی دارند یا جراحی های ترمیم که پیش از این در مورد آن صحبت کردیم .

          این روش مزیت های بسیار مهمی نیز دارد اولین ویژگی این روش دسترسی کامل پزشک به ناحیه مورد عمل می باشد . این دسترسی باعث راحتی تغییرات در قسمت های مختلف بدن می باشد . در این روش امکان بررسی مشکلات درونی بینی نیز وجود دارد و از نظر ایمنی به دلیل دسترسی بالا می توان جز دسته عمل های ایمن دانست . این روش هم برای زیبایی بسیار کاربرد دارد هم برای عمل های درمانی ، و در نهایت مشکلات عدم قرینگی در این روش کم تر اتفاق می افتد .

حالا به بررسی معایب جراحی بینی بسته بپردازیم . تنها عیب بزرگ این روش برش های بزرگ و در نتیجه بخیه های بیشتر در این روش می باشد . البته باید اشاره کنم که جای این بخیه به سرعت از بین می رود .

جراحی بینی بسته

در این روش برش ها بسیار کوچک تر بوده و به طبع دسترسی پزش و جراح به ساختار بینی  نیز کم تر می شود . از این روش بیشتر برای جراحی های طبیعی یا گاها نیمه فانتزی استفاده می شود .

مزیت مهم این روش بخیه کم تر ، تورم کمتر و در نتیجه دوره نقاهت این دوره نیز بسیار کم تر است و زود تر به بهبودی می رسید .

در کل اگر بخواهیم بین این روش ها مقایسه ای انجام دهیم باید بگوییم هیچ کدام نسبت به دیگری برتری ندارند و با توجه با ساختمان و ساختار بینی است که پزشک تصمیم می گیرد از کدام روش برای شما استفاده کند . تا شما از به نتیجه مورد نظر خود برسید .

عوارض جراحی بینی

هر عمل جراحی ممکن است به عوارضی ختم شود ولی اگر پزشک متخصص و حرفه ای این کار را انجام دهد باعث کاهش چشمگیر خطرات این جراحی می شود . از مهم ترین عوارض این جراحی کبودی و تورم اطراف بینی است که با توجه به اتمام دروان نقاهت این علائم نیز از بین می روند . اما گاها به ندرت مشکلات دیگری نظیر عفونت ، خونریزی ، آسیب به حفره ها و مشکلات در سیستم تنفسی پیش آمده که باید سریعا به پزشک مراجعه شود .

مراقبت های قبل از جراحی بینی

همانطور که همیشه قبل از جراحی های دیگر اشاره می کنیم قبل از این جراحی هم باید به نکاتی توجه کنید که مشکلاتی برای شما پیش نیاید اولین نکته پرهیز از قرص ها و داروهایی است که باعث افزایش خونریزی می شود . دخانیات و الکل ممکن است در روند جراحی تاثیر منفی بگذارند پس توصیه می شود دو هفته قبل از عمل از مصرف این مواد خودداری کنید . مسئله بعدی سلامتی شماست ، مراقب سرماخوردگی و بیماری های ناگهانی باشد و در نهایت 8 ساعت قبل از جراحی ناشتا باشید  تا  مواد بیهوشی به خوبی عمل کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی بسیار حساس بوده و در صورت رعایت کردن کامل می توان گفت که نتیجه بسیار عالی خواهید دید پس توصیه می کنیم همیشه به مراقبت ها توجه ویژه کنید که بهترین نتیجه مورد نظر خود را بگیرید .

اولین بخش از مراقبت های شما مراقبت های بهداشتی می باشد . توصیه می کنیم خون مردگی هایی که در بینی ایجاد شده را شستشو دهید  ( به وسیله سرم های بهداشتی موجود ) و نکته بسیار مهم از وارد کردن اشیا خارجی به داخل بینی برای این پاکسازی خودداری کنید .

بخش بعدی مراقب تغذیه می باشد . به دلیل شل بودن عضلات بینی و حساسیت آن ها توصیه می کنیم در هفته اول غذا های آبکی و پوره استفاده کنید که به بینی شما فشاری وارد نشود و باعث تحریک عضلا بینی نشود . مسئله بعدی خوردن میوه های مقوی برای کاهش میان کبودی است که توصیه ما آناناس و آب کرفس می باشد که باعث اقزایش سرعت بهبودی شما می شود .

فاکتور بعدی که باید در مورد آن توضیح دهیم چسب بینی می باشد . اولین نکته بسیار مهم در مورد چسب زدن این است که اگر به درستی انجام شود باعث کاهش تورم و تسریع بهبودی شما می شود و نکته بعدی مهم در چسب زدن ، ایجاد زنگ خطر برای اطرافیان است که بیشتر مراقب بینی شما باشند .

مسئله بعدی استراحت و خوابیدن بعد از جراحی می باشد . چیزی که واضح است از فشار به بینی خود خودداری کنید . پس در هنگام خواب واستراحت سعی کنید طاق باز خوابیده تا کم ترین فشار ممکن به شما وارد شود . و مسئله بعدی بالاتر بودن سطح سر از بدن می باشد ، سعی کنید به صورتی بخوابید که سر بالا تر از بدن باشد که باعث کاهش احتمال خونریزی می شود .

و در نهایت سعی کنید در هفته های اول از رفتن به جاهای شلوغ بپرهیزید ، ورزش های سنگین نکنید ، از تابش مستقیم خورشید به محل جراحی خودداری کنید و هنگام عطسه و خنده سعی کنید به گونه صورت خود را قرار دهید که کم ترین فشار ممکن به ناجیه بینی وارد شود تا دچار مشکلات خاصی نشوید .

هزینه جراحی بینی

همان طور که گفتیم راه های بسیاری برای عمل بینی وجود دارد و برای هر کدام از جراحی ها می توان گفت هزینه متفاوتی وجود دارد . البته فاکتوری مثل تخصص پزشک ، کیفیت لوازم مورد استفاده و کلینیک نیز تاثیر به سزایی در تعیین قیمت این جراحی دارند . در واقع می توان گفت قیمت جراحی بینی وابسه به معاینات شما و پزشک می باشد . پیشنهاد می شود قبل از تصمیم حتما تحقیقات خود را در مورد پزشکان تکمیل کنید .

کلینیک زیبایی چهره شو یکی از بهترین کلینیک های زیبایی ایران با داشتن کادری متخصص آماده انجام تمام کار های زیبایی شما می باشد . برای کسب اطلاعات بیشت و مشاوره رایگان با متخصصین ما ، فقط کافی است فرم زیر را پر کرده یا با ما تماس بگیرید .

 

شماره تماس: 22403100-021

 

 

 

 

نظر دهید

با استفاده از فرم نظردهی زیر به بهبود خدمات کمک کنید.

متن پیام الزامی است!
خانم عزیزی
خانم عزیزی

سلام مشاور کلینیک زیبایی چهره شو هستم در خدمتتونم