بلفاروپلاستی پلک l جراحی پلک چیست و چگونه انجام میشود؟

بلفاروپلاستی پلک l جراحی پلک چیست و چگونه انجام میشود؟

زیبایی چشم ها

بلفاروپلاستی پلک یکی از رایج ترین عمل‌های جوانسازی پوست است که با هدف زیبایی پلک و همچنین بهبود دید ناشی از افتادگی پلک انجام می‌شود. این عمل، برای هر دو پلک بالا و پایین انجام می‌شود و پزشک به تناسب نیاز زیباجویان و شرایط افتادگی پوست در هر یک از پلک‌ها، این عمل را برای یک یا هر دو پلک چشم انجام می‌دهد.

بلفاروپلاستی چیست؟

با افزایش سن، قرارگیری مداوم در معرض نور خورشید و عدم مصرف ضد آفتاب‌های مخصوص چشم یا ایجاد کیست‌های زیر چشمی، پوست پلک دچار افتادگی، شل شدگی و پف می‌شود که می‌تواند مشکلات متعددی از قبیل از بین بردن زیبایی ظاهری چشم تا مسائل جدی تر برای بینایی را ایجاد کند. عمل بلفاروپلاستی بهترین و ماندگارترین راه حل برای از بین بردن این افتادگی و پف پلک بالا یا پایین است که در آن جراح متخصص، تنها در یک جلسه (حدودا ۴۵ دقیقه) پوست و چربی اضافی را از طریق یک عمل جراحی سرپایی و بسیار سبک بر می‌دارد که برگشت ناپذیر نیز می‌باشد.

روش‌های جراحی لیفت پلک

جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا

در مواردی که زیباجو دچار افتادگی شدید در ناحیه پلک بالا باشد، پزشک با انجام جراحی پلک افتاده و با حذف پوست اضافه یا چربی زیر پلک بالا، مشکل ایجاد شده را به طور دائمی حل می‌کند. پس از انجام این عمل، مشکلات دیگری همچون کاهش دید ناشی از افتادگی پلک فرد نیز به طور کامل از بین خواهد رفت.

یکی از متدهای پرطرفدار جراحی‌ زیبایی پلک بالا که بنا به درخواست زیباجو انجام می‌شود؛ بلفاروپلاستی چشم گربه‌ای یا کانتوپلاستی است که در آن، علاوه بر حذف پوست اضافه پلک بالا، موقعیت گوشه بیرونی چشم فرد نیز تغییر و لیفت داده می‌شود تا ظاهر چشم شبیه به چشم گربه شود.

نمونه کار بلفاروپلاستی در چهره شو
نمونه کار بلفاروپلاستی در چهره شو
نمونه کار بلفاروپلاستی در چهره شو
نمونه کار بلفاروپلاستی در چهره شو

جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی علاوه بر حذف پوست اضافه پلک بالا، با هدف از بین بردن پف و پین چروک‌های پلک پایین نیز انجام می‌شود. در این حالت، جراح کیسه‌های ایجاد شده در زیر چشم را تخلیه می‌کند و به این ترتیب، ظاهر جوان قبلی پلک باز می‌گردد.

فیلم عمل بلفاروپلاستی

عمل جراحی پلک، از آن دسته عمل‌های زیبایی است که علیرغم سرپایی بودن آن و اینکه در یک جلسه طی مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود؛ با این وجود و به دلیل تمرکز بر روی یکی از حساس ترین بخش‌های صورت، معمولا باعث نگرانی زیباجویان می‌شود. با مشاهده فیلم جراحی پلک به صورت مرحله به مرحله که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید؛ علاوه بر اطمینان بخشی نسبت به مهارت جراحان حاذق کلینیک چهره شو، می‌توانید مراحل آن را نیز به صورت واقعی ببینید.

عمل بلفاروپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

جراحی لیفت پلک، ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد یا شرایط زیباجو به گونه‌ای باشد که بتوان با استفاده از روش‌های غیرجراحی، تا حد زیادی افتادگی پلک یا پف زیر چشم او را درمان کرد. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم که پیش از هر تصمیمی برای انجام این عمل، از طریق تکمیل فرم مشاوره، با پزشکان متخصص کلینیک چهره شو در ارتباط باشید تا پس از معاینه و چک کردن شرایط شما، توصیه‌های لازم برای انجام این عمل یا استفاده از سایر شیوه‌های درمانی موجود به شما ارائه شود. در حالت کلی، اگر شما شرایط زیر را دارید، کاندید مناسبی برای انجام عمل بلفاروپلاستی پلک یا جراحی پلک هستید:

 • سن بالاتر از ۲۱ سال
 • افتادگی شدید پلک بالا یا پایین به دلیل افزایش سن یا به صورت مادرزادی
 • وجود مشکلات بینایی مانند کاهش میدان دید به دلیل افتادگی پوست پلک بالا
 • سلامتی کامل جسمانی و عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن
 • پف شدید زیر چشم، چین و چروک و جمع شدن پوست اضافی در این ناحیه
عمل-بلفاروپلاستی-برای-چه-افرادی-مناسب-است؟

عمل بلفاروپلاستی در چهره شو

جراحی پلک چشم در کلینیک چهره شو، طی یک جلسه حدودا ۴۵ دقیقه‌ای و کاملا سرپایی انجام می‌شود. پیش از عمل، با مشاوره پزشک متخصص طبق آناتومی پلک و سلیقه زیباجو، طراحی و قرینه‌سازی پلک با ابزار پیشرفته انجام می‌شود و سپس عمل با بی حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی به روش میکروسرجری که تکنیک انحصاری کلینیک چهره شو می‌باشد، انجام می‌شود. این تکنیک باقی نماندن جای بخیه پلک در زیباجویان را تضمین می‌کند.

بلفاروپلاستی در چهره شو

دوره نقاهت جراحی پلک

یکی از مهمترین ویژگی‌های عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک، عدم نیاز آن به طی کردن دوران نقاهت خاصی است و زیباجو پس از عمل می‌تواند کارهای روزانه خود را انجام دهد. با این وجود، برای ماندگاری عمل بلفاروپلاستی لازم است تا دستورالعمل‌هایی را که پزشک متخصص بلافاصله پس از عمل به شما می‌گوید، به طور کامل و با دقت رعایت کنید. متخصصان مایوکلینیک آمریکا توصیه می‌کنند که رعایت مراقبت‌های بعد از عمل بلفاروپلاستی، می‌تواند نقش مهمی در کاهش دوران نقاهت این عمل و تسریع روند بهبودی برای شما داشته باشد. برای آشنایی بیشتر، مقاله ۱۰ نکته مراقبت‌های بلفاروپلاستی قبل و بعد از جراحی را مطالعه کنید.

عوارض جراحی پلک یا عمل بلفاروپلاستی

با وجود اینکه عمل بلفاروپلاستی پلک جزو کم عارضه ترین اعمال جراحی سرپایی است با این حال، ممکن است به دلیل نداشتن مهارت کافی پزشک یا رعایت نکردن دستورالعمل‌های مراقبتی پس از انجام این عمل توسط زیباجو، عوارضی برای وی ایجاد شود که شایع ترین موارد آن به شرح زیر است:

 • کاهش میدان دید، دوبینی و تاری دید
 • به جای ماندن رد بخیه
 • بی حس شدن پلک ها
 • ریزش اشک مداوم از چشم
 • حساسیت به نور
 • ناتوانی در بستن کامل چشم
 • کوتاه شدن پلک ها و کوچک نشان دادن چشم‌ها
 • کبودی ماندگار در ناحیه پلک
 • رنگ غیر طبیعی چشم ها
 • پف کردن پلک ها

البته برخی از این عوارض موقتی هستند و معمولا با گذشت چند روز پس از انجام این عمل از بین می‌روند؛ اما در صورت ماندگاری این علائم، توصیه می‌کنیم که سریعا به پزشک خود مراجعه نمایید.

هزینه جراحی پلک چقدر است؟

بلفاروپلاستی پلک معمولا هزینه یکسانی برای همه زیباجویان ندارد و به تناسب موارد مختلفی، هزینه آن می‌تواند متغیر باشد. به طور کلی، هزینه جراحی پلک بالا و پایین بر اساس موارد زیر تعیین می‌شود:

 • تخصص، مهارت و تجربه پزشک
 • هزینه خدمات کلینیک
 • هزینه مربوط به آزمایش‌های مورد نیاز پیش از عمل
 • نسخه تجویز شده توسط پزشک
هزینه جراحی پلک چقدر است؟

شما می‌توانید با تکمیل فرم مشاوره کلینیک چهره شو، با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و بر اساس شرایط خود، راهنمایی‌های مورد نیاز در زمینه هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک را دریافت کنید.

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهران

همانطور که در بخش‌های قبل به این موضوع اشاره کردیم، جراحی پلک یکی از حساس ترین جراحی‌های زیبایی است و از این رو، انتخاب بهترین فوق تخصص جراحی پلک و معتبرترین کلینیک برای این عمل، بسیار حائز اهمیت است. کلینیک چهره شو با بهره مندی از خدمات تخصصی و پزشکان متخصص و مجرب در این زمینه، تجربه‌ای مطمئن از عمل بلفاروپلاستی با بهترین نتیجه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهران

همانطور که در بخش‌های قبل به این موضوع اشاره کردیم، جراحی پلک یکی از حساس ترین جراحی‌های زیبایی است و از این رو، انتخاب بهترین فوق تخصص جراحی پلک و معتبرترین کلینیک برای این عمل، بسیار حائز اهمیت است. کلینیک چهره شو با بهره مندی از خدمات تخصصی و پزشکان متخصص و مجرب در این زمینه، تجربه‌ای مطمئن از عمل بلفاروپلاستی با بهترین نتیجه را در اختیار شما قرار می‌دهد.


درخواست مشاوره

اگر شرایط انجام عمل بلفاروپلاستی(جراحی پلک) را دارید یا متقاضی این عمل هستید؛ به طور حتم سوالات متعددی برای شما ایجاد شده است که پاسخگویی به آنها، می‌تواند به تصمیم گیری بهتر در رابطه با انجام این عمل زیبایی کمک کند. با تکمیل فرم مشاوره، می‌توانید تمام سوالات خود در زمینه انجام این عمل، اینکه کاندید مناسب آن هستید یا خیر؛ هزینه‌ها، عوارض و مواردی از این قبیل را از کارشناسان ما بپرسید و در نهایت، با اطلاعات کافی در این زمینه تصمیم بگیرید.


  سوالات متداول بفاروپلاستی

  آیا عمل پلک برگشت دارد؟

  خیر. عمل بلفاروپلاستی جزو اعمال جراحی دائمی است و به دلیل برداشت پوست اضافی از ناحیه پلک، امکان بازگشت زیباجو پس از انجام این عمل به شرایط قبلی وجود ندارد.

  آیا جای خط بخیه بعد از عمل پلک باقی می‌ماند؟

  خیر. در صورتی که پزشک شما از مهارت کافی برای انجام این عمل برخوردار باشد و دستورالعمل‌های مراقبتی را نیز به خوبی رعایت کنید؛ بعد از کشیدن بخیه ها هیچ جای زخمی از این عمل باقی نخواهد ماند.

  آیا در جراحی لیفت چشم از بیهوشی استفاده می‌شود؟

  عمل جراحی بلفاروپلاستی یکی از عمل‌های سرپایی در حوزه زیبایی و جوانسازی پوست است که بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود. جراح پیش از عمل، ناحیه مورد نظر را به صورت موضعی بی حس می‌کند و شما در طی روند عمل، هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد و کاملا بیدار هستید.

  بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی چه زمانی است؟

  بسته به شرایط زیباجو و میزان افتادگی و پف پلک، پزشک تصمیم به انجام این عمل زیبایی می‌گیرد. با این حال از ۲۱ سالگی به بعد منعی برای انجام آن وجود ندارد.

  چند روز بعد از عمل پلک می‌توان دوش گرفت؟

  پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل تا ۴۸ ساعت پس از انجام عمل بلفاروپلاستی از شستن چشم‌ها یا استحمام خودداری کنید اما پس از گذشت این مدت زمان، حمام کردن یا شستن صورت و چشم‌ها بلامانع است.

  چند روز بعد از عمل بلفاروپلاستی می‌توان آرایش کرد؟

  استفاده از مواد آرایش چشم و حتی کرم‌های ضد آفتاب در طول دوران نقاهت پس از عمل جراحی پلک می‌تواند باعث ایجاد عفونت در این ناحیه شود. به همین خاطر پزشکان توصیه می‌کنند که بهتر است به مدت حداقل سه هفته پس از انجام این عمل، از مصرف مواد آرایشی چشم خودداری کنید.

  Comments ( 2 )

  • حامد ارجمند

   دکتری که با مبلغ ۴/۵٫عمل بلفاروپلاستی روی پلکهای بالا را انجام می‌دهد با من تماس بگیرد .

   • چهره شو

    دوست عزیز سلام
    در حال حاضر جشنواره بهاره چهره شو، برای مراجعین عزیز ۴/۵ ملیون تومن تخفیف در نظر گرفته شده که میتونین برای اطلاع از قیمت دقیق با مشاورین ما به صورت رایگان در تماس باشید

  ارسال دیدگاه