کاشت ابرو طبیعی و دائمی؛ فیلم مراحل، مراقبت‌ها، عوارض و هزینه

کاشت ابرو طبیعی و دائمی؛ فیلم مراحل، مراقبت‌ها، عوارض و هزینه

کاشت ابرو

کاشت ابرو به عنوان یک روش طبیعی و بدون عارضه، در مدت زمان کوتاهی می‌تواند حجم ابروی از دست رفته فرد را جبران کرده و زیبایی چهره وی را تا حد زیادی افزایش دهد؛ علاوه بر این مزیت، کاشت ابرو برخلاف گزینه‌های موقتی برای ترمیم ابرو، هیچ محدودیتی برای آقایان ندارد و این دسته از زیباجویان نیز می‌توانند از این روش برای داشتن ابروهایی زیبا و خوش فرم استفاده کنند.

کاشت ابرو چیست؟

بسیاری از افراد، ممکن است به دلایل مختلفی از قبیل بیماری، مسائل ژنتیکی، آسیب‌های فیزیکی، نارضایتی از فرم و شکل ظاهری ابروها و مواردی از این قبیل، تمایل به داشتن ابروهای جدید و با فرم دلخواه خود را داشته باشند. برای رسیدن به این هدف، گزینه‌های مختلفی از قبیل تاتو، هاشور یا حتی استفاده از مداد ابرو و سایر لوازم آرایشی مخصوص این ناحیه وجود دارد؛ اما تمام این موارد یک مشکل بزرگ دارند و آن هم چیزی نیست به جز دائمی نبودن هر یک از آنها و نیاز به تمدید مجدد؛ مشکلی که در روش کاشتن ابرو به عنوان یک جایگزین طبیعی، دائمی و بدون عارضه وجود ندارد.

کاشت ابرو یکی از روش‌های دائمی ترمیمی است که زیبایی ابروها را به صورت طبیعی باز می‌گرداند. در این روش، موهای مورد نیاز برای کاشت طبیعی ابرو از کناره‌های گوش یا ناحیه اطراف سر شخص برداشته شده و  کاشته می‌شود، به همین خاطر نتیجه نهایی کاشت ابرو کاملا طبیعی و نچرال خواهد بود و موهای کاشت شده، دقیقا مانند موهای طبیعی ابرو رشد می‌کنند که همین ویژگی، در واقع بزرگترین مزیت روش کاشت ابرو در مقایسه با سایر روش‌های ترمیمی این ناحیه از صورت است.

کاشت ابرو
کاشت ابرو
کاشت ابرو چیست؟
مراحل کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو چگونه است؟

طراحی ابرو

در این مرحله، ابروی دلخواه شخص، مطابق آناتومی صورت وی و بر اساس مدل دلخواه او طراحی می‌شود. تمام بخش‌های ابرو در این مرحله از جمله مدل ابرو (مدل قاب دار یا زیر ابرو دار) با در نظر گرفتن خواسته‌های زیباجو طراحی می‌شود و در نهایت، طرح ایجاد شده توسط پزشک اصلاح فرم شده و مدل نهایی ابرو، به تایید مجدد زیباجو می‌رسد.

شناسایی و استخراج گرافت ها

در کلینیک تخصصی پوست و مو چهره‌شو تارهای مو مورد نیاز برای کاشت ابرو طبیعی و دائمی، توسط پزشک متخصص و مجرب از ناحیه بانک مو در پشت سر فرد برداشت می‌شود.

برداشت گرافت ها

در این مرحله با بی حسی موضعی و بدون احساس درد، با استفاده از روش FIT (برداشت مو دانه ای) یا روش FUT (برداشت مو نواری)، موهای انتخاب شده توسط پزشک، از ناحیه مورد نظر برداشته می‌شود تا برای بررسی و جداسازی موهای سالم، وارد مرحله بعد شود. از بین این دو روش، معمولا روش FUT به دلیل امکان برداشتن موها به صورت نواری و تاثیر بسیار خوب آن در داشتن یک ابروی طبیعی و با خواب کاملا نچرال، کاربرد بیشتری دارد.

کاشت گرافت ها

پس از برداشت موها از نواحی مورد نظر توسط پزشک، تمامی تارهای مو با دقت در زیر میکروسکوپ بررسی و شده و موهای سالم، با کیفیت و غیر سفید (در کلینیک تخصصی چهره شو، امکان کاشت با درصد سفیدی بالای بانک مو نیز وجود دارد.) از بین آنها جدا می‌شود و برای کاشت ابرو در اختیار جراح مجرب قرار می‌گیرد. پس از آن، ناحیه ابرو به صورت موضعی بی حس می‌شود تا فرآیند کاشت تار به تار ابرو طبق طراحی تایید شده و همچنین خواب صحیح ابرو در قسمت‌های تاج، دنباله و دم ابرو کاملا بدون درد باشد.

مهارت پزشک و توجه ویژه وی به جهت خواب ابرو در این مرحله بسیار حائز اهمیت است و در صورتی که جراح از مهارت بالایی برخوردار نباشد، نتیجه نهایی می‌تواند ضعیف، غیر طبیعی و برخلاف سلیقه و طرح دلخواه زیباجو باشد.

کاشت ابرو

انواع روش های کاشت ابرو

روش کاشت ابرو FIT

کاشت ابرو به روش FIT، معمولا ناحیه پشت سر به عنوان بانک مو (چه در خانم‌ها و چه در آقایان) انتخاب می‌شود. پزشک پس از بی حسی موضعی ناحیه مورد نظر، فولیکول‌های مو را به صورت تک به تک از این ناحیه خارج می‌کند. اگرچه این روش، به دلیل احتمال کمتر ایجاد اسکار (جای زخم) در گذشته به عنوان یک تکنیک محبوب استفاده می‌شد؛ اما در حال حاضر، چندان مورد پسند نیست زیرا معمولا موهای برداشت شده توسط این روش، به خوبی خواب ابرو را ایجاد نمی‌کنند و نتیجه کاشت ابرو از این روش، طبیعی نخواهد بود.

روش کاشت ابرو FUT

پزشک متخصص در کاشت ابرو به روش FUT، به جای برداشت تک به تک فولیکول‌های مو از ناحیه بانک مو در پشت سر فرد، پس از بی حسی موضعی ناحیه مورد نظر، یک برش کوچک در آن بخش ایجاد کرده و فولیکول‌ها را به شکل یک نوار ظریف از این ناحیه برداشت می‌کند. بخیه ایجاد شده توسط این روش، بسیار ظریف است و از طرفی نیز، فولیکول‌های موی برداشت شده از روش FUT، در ایجاد یک ابروی طبیعی و با خواب مناسب، بسیار کارآمدتر از فولیکول‌هایی هستند که از روش FIT برداشت می‌شوند.

کاشت ابرو

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

میزان رشد ابروها در همه به یک اندازه نیست و برخی از افراد به صورت ژنتیکی دارای ابروهای کم پشت یا بسیار ظریف و نازک هستند یا به دلایلی درگیر همچون تاتو و یا سایر روش‌های آرایشگاهی دچار ریزش مو ابرو می‌شوند. این دسته از افراد، کاندید بسیار مناسبی برای استفاده از روش کاشتن ابرو برای رسیدن به ابروهایی پرپشت و طبیعی خواهند بود. علاوه بر این افراد، آن دسته از زیباجویانی که به دلایل زیر، دچار کم پشتی یا ریزش در ناحیه ابرو هستند نیز، می‌توانند از این روش استفاده کنند:

 • سوختگی، بریدگی، شکستگی یا سایر آسیب‌های منجر به از بین رفتن مو یا سلامتی فولیکول مو در ناحیه ابرو
 • بارداری و شیردهی
 • مصرف داروهای خاص در یک بازه زمانی خاص
 • برداشت بیش از حد و غیر اصولی ابرو در مدت زمان طولانی
کاشت ابرو طبیعی

دقت داشته باشید که اگر به بیماری‌های زمینه‌ای موثر در ریزش ابرو مانند اختلالات تیروئید، سرطان و… مبتلا هستید، می‌بایست ابتدا بیماری شما توسط پزشک کنترل شود و پس از آن، اقدام به کاشت ابرو نمایید؛ همچنین، در صورت ابتلا به بیماری‌های ژنتیکی مزمن مانند آلوپسی که ریزش مو و ابرو، یکی از اصلی ترین عوارض آن است؛ روش کاشتن ابرو برای شما قابل استفاده نخواهد بود.

برای اطلاع از این موضوع که آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت ابرو هستید یا خیر؛ می‌توانید با تکمیل فرم مشاوره رایگان، با متخصصان ما در کلینیک ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی‌های لازم برای انجام این عمل را دریافت نمایید.

اقدامات و مراقبت‌های بعد از کاشت

برای داشتن یک ابروی طبیعی و پرپشت و دائمی، لازم است تا پس از انجام عمل کاشت ابرو، مراقبت‌های خاصی را رعایت کنید. این اقدامات، توسط پزشک و پس از عمل به شما توضیح داده می‌شود و انجام تمامی این اقدامات، نقش بسیار مهمی در رسیدن به نتیجه بهتر و جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند ریزش ابرو پس از کاشت خواهد داشت. به طور کلی، مراقبت‌های مورد نیاز پس از کاشت ابروها عبارتند از:

 • استفاده از کمپرس سرد بر روی ناحیه کاشت برای جلوگیری از تورم و درد در این بخش (به هیچ عنوان از یخ به عنوان کمپرس سرد استفاده نکنید و آن را به صورت مستقیم بر روی ناحیه کاشت قرار ندهید. علاوه بر این، کمپرس سرد، باید حداکثر به مدت ۲۰ دقیقه بر روی این ناحیه قرار گیرد.)
 • استفاده از اسپری‌ها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک بر روی ناحیه کاشت و برداشت طبق دستورالعمل
 • عدم مصرف دخانیات (قلیان، سیگار) یا مشروبات الکلی به مدت حداقل ۲ هفته پس از انجام عمل
 • خودداری از کندن یا برداشت ابروهای کاشته شده به مدت حداقل ۱۵ ماه پس از عمل
 • بلند نکردن اجسام سنگین به مدت حداقل یکماه
کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو

روش کاشتن ابرو به شکل دائمی، معمولا به عنوان یکی از بی عارضه ترین و کم خطرترین جراحی‌های زیبایی به شمار می‌آید؛ با این حال، این عمل نیز، عوارضی از جمله تورم، قرمزی، التهاب، کبودی، درد یا خارش را در ناحیه کاشت ایجاد می‌کند که معمولا پس از مدت کوتاهی از بین می‌روند. توصیه ما این است که پیش از انجام این عمل، شرایط پزشکی شامل بیماری‌هایی که به آنها مبتلا هستید یا داروهایی را که مصرف می‌کنید؛ به طور کامل به پزشک اطلاع دهید تا از بروز مشکلات احتمالی در فرآیند این عمل زیبایی سرپایی جلوگیری کنید.

اگر نگران عوارض احتمالی استفاده از این روش هستید، می‌توانید با تکمیل فرم مشاوره کلینیک، سوالات خود را از پزشکان متخصص مجموعه بپرسید و از بی خطر بودن این عمل برای سلامتی خود، اطمینان حاصل نمایید.

هزینه کاشت ابرو

عمل کاشتن ابروی طبیعی و دائمی، به دلیل استفاده از خدمات جراحی سرپایی، معمولا هزینه بالاتری نسبت به روش‌های ترمیم موقت ابرو دارد؛ اما از طرفی، پایداری دائمی این روش و نتیجه کاملا طبیعی آن باعث می‌شود تا این هزینه، به عنوان یک سرمایه گذاری بسیار مطمئن برای زیبایی چهره شما محسوب شود. عوامل متعددی در هزینه کاشت ابرو تاثیر دارند که مهمترین آنها به شرح زیر است:

 • نوع طراحی ابرو مورد نظر زیباجو
 • روش استخراج گرافت از بانک مو
 • میزان تراکم مورد نظر برای ابروها
 • هزینه کلینیک و دستمزد پزشک
 • هزینه‌های مصرفی و جانبی شامل هزینه پانسمان، دارو و…
 • استاندارد‌ها و مجوزهای کلینیک

از آنجایی که بخش قابل توجهی از هزینه عمل کاشتن ابرو، بر اساس طرح و سلیقه مورد نظر شما تعیین می‌شود؛ پیشنهاد می‌کنیم که با تکمیل فرم مشاوره کلینیک چهره شو، از هزینه این عمل با توجه به شرایط و طرح دلخواه خودتان مطلع شوید.

هزینه کاشت ابرو طبیعی

بهترین روش کاشت ابرو چیست؟

از بین روش‌های کاشتن ابرو، معمولا روش FUT یا برداشت نواری، به دلیل عوارض کمتر برای زیباجو و همچنین، استخراج گرافت‌های باکیفیت تر، به عنوان بهترین روش برای کاشت ابرو شناخته می‌شود. موهای برداشت شده در این روش، برخلاف روش FIT، هماهنگی بیشتری با خواب ابرو دارند و در نتیجه، ابروی کاشت شده از روش FUT، فرم طبیعی تر و زیباتری خواهد داشت.

عمل کاشتن ابرو دائمی و طبیعی، تقریبا بلافاصله پس از عمل، نتیجه اولیه خود را نشان می‌دهد و زیباجو می‌تواند فرم دلخواه ابروهای خود را مشاهده کند؛ با این وجود، بهترین زمان برای مشاهده نتایج قطعی و دائمی این عمل، بین ۸ تا ۱۰ ماه پس از انجام آن است. در برخی موارد، ممکن است با توجه به واکنش بدن فرد به کاشتن ابرو، بین یک روز تا ۳ ماه پس از کاشت، مقداری از ابروی کاشت شده دچار ریزش جزئی در حد چند تار یا حتی بخشی از تاج، دم یا دنباله در هر دو ابرو یا یکی از آنها شود که خوشبختانه این موضوع ماندگار نیست و با ورود به فاز رویش، ابروها مجدد به شکل کامل و طبق تراکم اولیه رشد می‌کنند و ظاهر طبیعی با تراکم بالا را به خود می‌گیرند.

نتیجه کاشت ابرو چه زمانی انجام مشخص می‌شود؟

عمل کاشتن ابرو دائمی و طبیعی، تقریبا بلافاصله پس از عمل، نتیجه اولیه خود را نشان می‌دهد و زیباجو می‌تواند فرم دلخواه ابروهای خود را مشاهده کند؛ با این وجود، بهترین زمان برای مشاهده نتایج قطعی و دائمی این عمل، بین ۸ تا ۱۰ ماه پس از انجام آن است. در برخی موارد، ممکن است با توجه به واکنش بدن فرد به کاشتن ابرو، بین یک روز تا ۳ ماه پس از کاشت، مقداری از ابروی کاشت شده دچار ریزش جزئی در حد چند تار یا حتی بخشی از تاج، دم یا دنباله در هر دو ابرو یا یکی از آنها شود که خوشبختانه این موضوع ماندگار نیست و با ورود به فاز رویش، ابروها مجدد به شکل کامل و طبق تراکم اولیه رشد می‌کنند و ظاهر طبیعی با تراکم بالا را به خود می‌گیرند.

کاشت ابرو

یک کلینیک معتبر کاشت ابرو چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • مهارت و تجربه پزشک و کلینیک

فرآیند کاشت ابرو باید توسط پزشک و کلینیکی انجام شود که علاوه بر مهارت بالا و مجوزهای لازم، در این زمینه نیز دارای تجربه کافی باشند. بیش از ۲۰ سال سابقه کلینیک چهره شو در زمینه ارائه خدمات اعمال زیبایی سرپایی به ویژه کاشت طبیعی و دائمی ابرو و بهره گیری از توان تخصصی پزشکان ماهر و با تجربه، بزرگترین سرمایه ما و زمینه کسب رضایت بیش از ۲۳۰۰۰ زیباجو در این مدت است.

 • امکان طراحی باکیفیت و مطابق خواست زیباجو

در کلینیک چهره شو، فرآیند طراحی و اسکن ابروها توسط لیزر سه بعدی انجام می‌شود. استفاده از این روش، این امکان را فراهم می‌کند که طراحی ابرو دقیقا مطابق با سلیقه و خواست زیباجو و با توجه به آناتومی صورت وی انجام شود. همچنین، پس از طراحی نیز، این طرح توسط پزشک اصلاح می‌شود تا نتیجه نهایی کاشت، کاملا به خواست زیباجو نزدیک باشد.

 • ارائه خدمات مشاوره تخصصی قبل و پس از کاشت ابرو

دریافت توضیحات تخصصی و رایگان، پیش و پس از اتمام عمل کاشتن ابرو، خدماتی است که در کلینیک چهره شو به تمام زیباجویان متقاضی این عمل ارائه می‌شود. در مشاوره پیش از کاشت، مواردی نظیر کاندید بودن یا نبودن فرد برای عمل کاشت، هزینه عمل، مشاوره برای انتخاب طرح مناسب و مواردی از این قبیل توسط پزشک توضیح داده می‌شود. همچنین، پس از اتمام عمل نیز، توصیه‌ها و مراقبت‌های لازم برای پایداری کاشت ابرو به زیباجو ارائه خواهد شد.

 • داشتن مجوزهای معتبر و تضمین کیفیت عمل کاشتن ابرو

کلینیک تخصصی چهره شو، خدمات زیبایی خود را در محیطی بهداشتی و با مجوز کتبی از وزارت بهداشت و درمان انجام می‌دهد. تمام پزشکان شاغل در کلینیک، علاوه بر صلاحیت حرفه‌ای برای انجام هر یک از اعمال تخصصی زیبایی، مجوزهای مورد نیاز آنها را نیز از وزارت بهداشت و درمان اخذ کرده‌اند.

علاوه بر بهره گیری از توان تخصصی حرفه‌ای و معتبر در کلینیک چهره شو، به تمام زیباجویانی که عمل کاشت ابرو را در این کلینیک انجام دهند، ضمانت نامه کتبی مادام العمر داده می‌شود.

بهترین کلینیک کاشت ابرو

درخواست مشاوره

اگر شرایط انجام عمل کاشت ابرو را دارید یا متقاضی این خدمت هستید؛ به طور حتم سوالات متعددی برای شما ایجاد شده است که پاسخگویی به آنها، می‌تواند به تصمیم گیری بهتر در رابطه با انجام این عمل زیبایی کمک کند. با تکمیل فرم مشاوره، می‌توانید تمام سوالات خود در زمینه انجام این عمل، اینکه کاندید مناسب آن هستید یا خیر؛ هزینه‌ها، عوارض و مواردی از این قبیل را از کارشناسان ما بپرسید و در نهایت، با اطلاعات کافی در این زمینه تصمیم بگیرید.


  سوالات متداول کاشت ابرو

  شرایط اقساط هم دارید؟

  بله، شما می‌تونید کاشت ابروهاتون رو به صورت غیرنقدی انجام بدید.
  تماس بگیرید جزئیات این طرح رو بهتون بگیم.

  آیا می‌توان بر روی ابروهای تاتو شده کاشت انجام داد؟

  بله. در کلینیک چهره شو، امکان انجام عمل کاشت چه بر روی ابروهای دارای تاتو و چه ابروهایی با تاتو ریمو وجود دارد.

  آیا می‌توان بر روی ابروهای تاتو شده کاشت انجام داد؟

  بله، کاشت ابرو تخصص ماست که با توجه به بانک مو شما با بالاترین تراکم ممکن انجام میشه.

  خسته نباشید. بالاخره کدوم روش برای کاشت ابرو بهتره؟

  بهترین روش کاشت ابرو FUT هستش دوست عزیز.

  آیا کاشت ابرو درد دارد؟

  خیر. در طی دو مرحله برداشت فولیکول‌ها از بانک مو و مرحله کاشت آن در قالب طراحی شده ابرو، ناحیه مورد نظر توسط جراح بی حس می‌شود.

  کاشت ابرو چقدر زمان می‌برد؟

  بر اساس فرآیند طراحی مدل ابرو توسط زیباجو، ممکن است این عمل بین ۴ تا ۵ ساعت و در مواردی تا ۸ ساعت نیز طول بکشد اما در هر حالت، تمام مراحل این عمل، صرفا در یک جلسه به اتمام می‌رسد.

  آیا امکان رنگ کردن ابرو بعد از کاشت وجود دارد؟

  ابروهای کاشت شده، برای رسیدن به استحکام مناسب، ترجیحا باید تا مدتی از مواد شیمیایی مختلف از جمله رنگ‌های ابرو دور بمانند. به توصیه پزشکان، تا حداقل ۱۵ ماه پس از این عمل، نباید ابروهای کاشت شده را رنگ کنید و پس از گذشت این زمان نیز، بهتر است از رنگ‌های گیاهی و فاقد آمونیاک استفاده کنید.

  آیا می‌توان پس از کاشتن ابرو از استخر، سونا و... استفاده کرد؟

  در روزهای ابتدایی پس از عمل کاشت، استحمام بلامانع است اما به دلیل وجود کلر و مواد شیمیایی دیگر موجود در آب استخر و جکوزی و همچنین، حرارت بالا در سونا و افزایش احتمال ریزش ابروهای کاشت شده، توصیه اکید ما این است که تا زمان بهبودی کامل زخم‌های ناشی از برداشت مو و کاشتن ابرو، از رفتن به این مکان‌ها خودداری نمایید.

  کاشت ابرو نیاز به ترمیم داره؟

  خیر، یکبار برای همیشه تنها در یک جلسه و بدون نیاز به مراجعه مجدد انجام می شود‌.

  چهره شو تضمینی برای کاشت ابرو داره؟

  بله، ضمانت نامه کتبی مادام العمر با مهر پزشک، تضیمن کننده خواب صحیح ابرو، طراحی و تراکم ابرو‌های شماست که پایان کار، تقدیمتون میشه.

  من میخام کاشت ابرو انجام بدم ولی از طرحی که میخواد برام کاشت شه میترسم. یه توضیح میدید لطفاً

  طراحی و ضخامت ابرو طبق سلیقه زیباجو و با توجه به آناتومی صورت هر فرد انجام میشه.

  Comments ( 4 )

   • چهره شو

    سلام وقتتون بخیر
    هزینه کاشت ابرو بستگی تراکم و طرح دلخواه خودتون داره
    برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو
    لطفا عکس ابروهاتون رو برای مشاورین ما ارسال کنید تا به صورت دقیق راهنماییتون کنیم

   • چهره شو

    سلام
    عکستون رو میتونین از طریق شماره های قرار داده شده(شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی) روی سایت یا از طریق پیچ اینستاگرام برای ما ارسال کنید

  ارسال دیدگاه